دنباله دار ~~~~~@ CoMeT

وبلاگ گروهی - نجومی دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

مقارنه ونوس و ژوپیتر

این دو تا فانوس دریایی زیبایی رو که میبینید در حقیقت کودکان خورشید هستند که قبل از طلوع خورشید در حال خودنمایی میباشند.

این دو جرم بهشتی چیزی نیستند به جز ناهید و برجیس که دومین و روشنترین جرم آسمانی پس از ماه در آسمان شب هستند. در این عکس این دو دارای دو درجه جدایی هستند (این عکس در روز 30 ژانویه سال جاری گرفته شده است). این دو سیاره در سحرگاه اول فوریه به هم نزدیک تر شده بودند و نزدیک به نیم درجه اختلاف داشتند.

 

See Explanation.  Clicking on the picture will download
 the highest resolution version available.

 

این عکس توسط بابک تفرشی  در سواحل میانکاله دریای خزر گرفته شده است و یک بار دیگر ذوق هنری این منجم خوب کشورمان را به تصویر میکشد که یک واقعه نجومی زیبا را با محیط زیستی زیبا در آمیخته است.

البته زیبایی این واقعه هنوز تموم نشده و افرادی که هنوز موفق به مشاهده این صحنه نشده اند میتونن با تحمل مقدار کمی سختی تو همین یکی دو روز هم یه صحنه زیباتر رو تجربه کنن ولی یه شرط داره و اونم اینه که سعی کنید یه مقدار سحر خیز باشید چون زمانی که این دو تا سیاره شروع به فاصله گرفتن از همدیگه میکنن کم کم هلال ماه هم بهشون اضافه میشه و باز هم یک صحنه رویایی ایجاد میشه که اگه شما هم بخواین شما هم میتونین مثل آقای تفرشی عکسهای زیبایی از این صحنه بگیرین.

البته یادتون باشه که این منظره رو فقط قبل از طلوع خورشید میشه دید پس ساعت 12 شب برای دیدن این صحنه به خودتون زحمت ندین...

تاریخ ارسال: شنبه 13 بهمن‌ماه سال 1386 ساعت 16:18 | نویسنده: آرمین همدمی | چاپ مطلب 1 نظر